Kalp hastalıkları 40 yaşından kaçmak zor olan sağlık sorunları arasındadır. Sebep herkese göre değişebilir. Kötü alışkanlıkların dışında diyete dikkat etmemek. kalp sağlığı sorunları olmasının nedenleri arasında. Bu nedenle kötü alışkanlıklardan kaçınarak sağlıklı bir kalp beklemek mümkün değildir. Yapmanız gereken, kalbinizi korumak için doğru beslenmeyi kazanmak ve yaş grubunuza uygun sporlar yapmaktır. Doktorlar, insanların her zaman gönüllerini dikkate alarak hareket etmelerini tavsiye ediyor. Sizi her yaşta mutlu edecek ve hareketlerinizi kısıtlamayacak olan kalbiniz her şeyden daha değerlidir. Bunu bilerek, kendinizi iyi hissettirecek eylemlerde bulunun. İşte doktorun kalp sağlığı için önerileri …

Doktorun Kalp Sağlığına Yönelik Önerileri Nelerdir?

kalp sağlığı için açlıktan ölme

Uyumak İçin Aç

Kalbin yorulmaması aç uykudan geçer. Vücudunuz sindirim için mücadele ederken kalp stres altına girer. Bu nedenle kalp uykuda bile çok çalışır. Uyku, sadece uyumanız için bir fırsat değil, aynı zamanda vücut organlarınızı dinlendirmek için de bir fırsattır. Bu nedenle aç uyumaya özen göstermek, kalbinizi dinlendirmek demektir. Rahat bir çalışma sistemi ile çalışması, vücut biyolojik olarak da bir şeyi kırdığında olacaktır. Bu nedenle uzman tavsiyesi, kişilerin saat 19: 00’dan sonra ağır yiyecek tüketmemesidir. Aç uyuyamayanlar için uykudan birkaç saat önce fındık yemeleri önerilebilir.

40 yaşından sonra nasıl beslenmeliyim?

kalp sağlığı için tuzu azaltmak

Tuzsuz Gıdalar…

Böyle söylendiğinde kulağa korkunç geliyor. Kalp sağlığı için ne yapılmalı Tuz tüketiminde mutlaka bir azalma var. Bunu zeytin ve peynir için tuzsuz tercih ederek yapabilirsiniz. Bundan sonra önemli olan, insanların yeme alışkanlıklarında başarılı olmalarıdır. Tuzdan bir süre uzak durursanız damak tadınızın ona yaklaşacağı anlamına gelir. Bir süre sonra tuzlu yiyeceklerin sizin için çok daha tuzlu olduğunu göreceksiniz. Kalp sağlığınızı göz önünde bulundurarak tuz tüketimi konusunda önlem alabilirsiniz.

kalp sağlığı için stresten uzak durun

Stresden Kaçınmak

Belki de bu en önemlisidir! Yaşınız ne olursa olsun, stresli bir yaşam kalbinizi yorar. Her zaman heyecanlı ve stresli kişilerden kaynaklanan kalp yorgunluğu başka sağlık sorunlarına da neden olabilir. Bunun için biraz daha sessiz bir hayatı tercih edin. Örneğin, trafikte çok stres altındaysanız, bunun olmasını önlemek için trafik saatlerinde dışarı çıkmamayı seçin. Sizi ne rahatsız ediyorsa, gidebildiğiniz kadar gidin. Bunu bir kaçış olarak değil, kalbinize bir adım daha yakın olarak görün. Sağlığınızın çok önemli olduğunu unutmayın, kalbinize bir adım daha yaklaşın.

Yürüyüşe çık

Araştırma sonuçlarında düzenli yürüyüşün kalp sağlığını olumlu etkilediği belirtiliyor. Bu nedenle kalp sağlığı için ne yapmalı Kişi kalp sağlığını yürüyerek koruduğu için sorunun cevabı kesinlikle cevaplanacaktır. Bunu bilerek, aslında oksijeni alarak ve onu iyi hissetmenin bir çıkış yolu olarak görerek yürüyüşünüzü yapın. Deniz kenarında yürüyüş yapma imkanınız varsa yürüyebilirsiniz. Ormanda yürüyüş yapma imkanınız varsa yürüyebilirsiniz. Yani daha fazla oksijen içeren bir ortam seçmek sağlığınıza açılan bir kapı olacaktır. Bunu hesaba katarsanız çok daha enerjik hissedeceksiniz.

Yaşınızla Harekete Geçin!

Son olarak, yaşınızı göz önünde bulundurarak hareket edin. Gençseniz şaşırmayın! İleride bir kalp problemiyle karşılaşmamak için yaşınızın bu noktada değerini bilmek önemlidir. İleri yaş grubundaki kişiler için, kalbi yormamak önemli olduğu için her zaman bilinçli hareket etmek avantajlı olacaktır. Gerekirse sağlık sorunlarınız için doktor kontrolüne gitmeyi ihmal etmeyin. Çünkü Kalp sağlığı ne kadar önemli Sorunun cevabı için henüz bir miktar belirlemek zor görünüyor.