Aynaya baktınız ve hiç beklemediğiniz bir anda yüzünüzde sivilce olduğunu fark ettiniz. Ya da uzun süre “Sivilce sorunundan nasıl kurtulurum?“,”Sivilceyi evde tedavi etmek mümkün mü?Düşünüyorsun, ”dedi. Bu yazıda bu soruların cevaplarını bulacağız ve evde sivilceden kurtulmanın yolları, Sivilceye karşı ev ilaçları Öğreneceksin.

Evde Akne Tedavi Yolları

Neyse ki estetik açıdan rahatsız olan ve kötü bir görünüme neden olan sivilcelerden herhangi bir ilaç tedavisine başvurmadan tamamen doğal yollarla kurtulmak mümkün.
Sivilce oluşum süreci cildimizdeki gözeneklerin bir sebeple tıkanması ile başlar. Daha sonra bu tıkalı gözenekler bakteri ile dolar ve ciltte iltihaplı sivilce veya sivilceler belirir. Bu şişlikler zaman zaman ciltte iz bırakacak kadar büyük olabilir.
Akne oluşumunda genetik nedenlerden beslenme alışkanlıklarına kadar pek çok faktör etkilidir. Erkeklerde daha sık görülen sivilceler ergenlik döneminde ortaya çıkmaya başlar ve yaşlılığa kadar devam edebilir.

Limon Tedavisi İle Evde Sivilcelerden Nasıl Kurtulunur?

Sivilcenin evde tedavisi Pek çok farklı yol denenmiş olsa da en popüler ve etkili çözümlerden biri limonun özelliklerinden yararlanmaktır. Çok güçlü bir antibakteriyel olan limonun içerdiği sitrik asit ile sivilceyi yok etmenin çok yaygın bir yöntemidir.

Limon ile sivilce tedavisi için birçok farklı tedavi tarifi vardır, sivilceden rahatsız olan kişi cildine en uygun olanı seçebilir. evde sivilce tedavisi Başvuruda bulunabilir.

Taze sıkılmış limon suyuna tarçın, zerdeçal, kabartma tozu veya bal ve süt ekleyerek evde kendi tedavinizi yapabilirsiniz. Sivilceye karşı hazırlanan kürlerin ana maddesi genellikle limondur.

Sivilceye karşı limon kürü tarifi

Malzemeler
İki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu
1 yemek kaşığı doğal bal
1 yemek kaşığı hakiki zeytinyağı
2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyuna 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı gerçek zeytinyağı ekleyip iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı temiz bir pamuk yardımıyla sivilce bölgesine uygulayın ve Sivilceye karşı etkili limon kürü 20 dakika yüzünüzde bırakın. Ardından iyice durulayın. Evde bal yoksa, aynı miktarda tarçın, zerdeçal veya kabartma tozu kullanabilirsiniz.
Ancak limon kürlerinin tek başına sivilcelerden kurtulmak için her zaman yeterli olmayabileceğini unutmayın. Bu durumlarda kürünüzü düzenli olarak uygularken az yağlı, az şekerli ve az tuzlu bir diyete dikkat etmelisiniz.