Faydaları açısından mucizevi yiyeceklerden biri olarak kabul edildi cevizBundan yeterince yararlanabileceğinizi düşünüyor musunuz? Vücudumuza ve özellikle beyin sağlığımıza getirdiği faydalar konusunda uzmanlar Kesinlikle her gün 4-5 ceviz tüketmeliyiz. Tavsiye ederken cevizden yararlanmanın bir yolu daha olduğunu biliyor muydunuz? Ceviz Perde Çayı Gün geçtikçe sağlıklı çaylar arasında giderek daha popüler hale geliyor.

Tadı ve sağlık üzerindeki olumlu etkileri nedeniyle son dönemin en çok tercih edilen alternatif çaylarından biri. ceviz perdesi çayıayrıca faydaları ile ceviz çekirdeği aynen böyle.

Ceviz perde ve ceviz perde çayı nedir?

Ceviz, çoğumuzun sevdiği kuru bir cevizdir. Ceviz her yaşta yenmelidir. Cevizde içi kadar faydalı bir kısım daha var. Ceviz perdesi çayı faydaları açısından en az ceviz taneleri kadar değerli.

Ceviz Perde Nasıl Tüketilir?

Marketten aldığımız kabuklu cevizleri kırarken cevizlerden ağ ciğerine benzeyen ince zarlar çıkıyor. Çoğumuz ceviz kabuğuyla ceviz perde Biz de denilen bu zarları atıyoruz. Ceviz perdesinin birçok faydası vardır. Bir daha atmayalım, kullanım için kapalı bir kavanozda saklayalım. Peki ceviz perdeden nasıl faydalanabiliriz? Bunlar, tadı acı olan, yemesi ve sindirimi zor gıdalardır. Bundan yararlanmanın en kolay yolu çayınızı yapmaktır. Ceviz Perde Çayı Solunum sistemine çok faydalıdır. Nefes darlığına çok iyi gelen, ciğerleri rahatlatan ve nefes almayı daha rahat hale getiren bu çay nasıl yapılır?

Ceviz Perdeli Çay Tarifi:

Çay olarak tüketildiğinde ceviz perdeden maksimum fayda alınır. Yapımı oldukça basit olan ceviz perde çayı tarifi ise şu şekildedir;

Malzemeler: 5-6 adet büyük bir bardak içme suyu ceviz tülü.
Yapılışı: Ocakta su kaynatılır, ceviz perdeler kaynayan suya atılır. Suyun rengi kırmızıya dönene kadar 4-5 dakika bekleyin. İşte çayınız hazır. Zevkinize göre limon veya bala katılabilir.

Ceviz Perde Çayı faydaları

Demlendiğinde aynı siyah çay rengine benzeyen bu çay her yaştan insan tarafından tüketilebilir. Yetişkinlerin sade, çocukların balla tatlandırarak tüketmeleri tavsiye edilir. Hazırladığınız çay soğuk olarak da tüketilebilir. Dilerseniz bir hafta demlenmiş çayınızı içebilirsiniz.

Ceviz Perde Çayının Faydaları

Rahatsızlık duymadan farkına varmasa bile düzgün nefes alabilmek büyük bir nimettir. Akciğerlere iyi bakıldığında sağlıklı nefes almak mümkündür. Ceviz Perde Çayının akciğerler için faydası kanıtlanmıştır. Öksürük ve balgamla mücadelede doğal yardımcımızdır. Balgam çıkarmak için her yaşta kullanılabilen doğal bir balgam söktürücüdür. Astımla mücadelede de faydalıdır.

Cildi Güzelleştiren Besinler

Vücudu güçlendirerek güçlendirir, kışın soğuk algınlığına iyi gelir. Antiseptik özelliklere sahiptir. Bağışıklık sistemini olumlu etkiler. Ceviz Perde Çayı Ağız kokusunu giderir. Ağızda oluşan iltihaplara ve yaralara iyi gelir. Ceviz E vitamini içerir, haftada bir kez saçınızı çay ile durulamak saçınıza canlılık katacaktır. Düzenli kullanımla saç dökülmesini azaltır.
Karın bölgesinde biriken fazla yağlar düzenli çay tüketimi ile eritilebilir ve toksin atma özelliği sayesinde bölgesel yağlanmayı engeller. İçerdiği omega 3 ile yağ yakımına yardımcı olur.

Ceviz Perde Çayının Faydaları

Ceviz Perde Çayı kolesterolü düşürür, kanı temizler. Kardiyovasküler hastalar kendilerini daha enerjik ve dinamik hissederler. Bu hastalar için en doğal yardımcıdır. Tiroid hastalarına iyi gelir. Bağırsak iltihaplarına ve solucanlara karşı ek bir tedavi olarak kullanılabilir. Kişinin sindirim ve bağırsak sorunları varsa bu çay ile dertlerini giderebilir. Kabızlığa ve sindirime iyi gelir. Vücuttaki ödemden kurtulmak bazen zordur, Ceviz Perde Çayı ile bu ödemlerden kolayca kurtulmak mümkündür. Ceviz perde çayının yanı sıra Metabolizmayı hızlandıran çay ve yağ yakıcı çay tüketmenizi tavsiye ederim.